#_Вітаю_Ліну_Костенко
пʼятниця, 19 березня 2021 р.
"Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття". Ці пророчі рядки Василя Симоненка перегукуються із народним розумінням Шевченка - поета і людини. Адже для кожного українця Тарас Шевченко означає так багато, що складається враження, ніби ми про нього все знаємо, і він завжди з нами. Та це лише враження.
Він невичерпний і нескінченний . Ще тому, що він кращий із кращих славетних людей, - у ньому наша історія, наша реальність. Україна-це Шевченко. Шевченко - це Україна.
Він був сином мужика. А став велетнем у царстві духа. Він був кріпаком, а став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, а вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим.
Остап Вишня так сказав про Шевченка : "Тарас Григорович Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілий народ, цілу націю, що це - бідність? Ні,це якраз велике багатство нашого народу, коли одна людина підставляє свої могутні плечі за цілий народ! І за це їм довічна слава. Народ таких письменників не забуває".
Для всіх поколінь Шевченкові твори і його життя сяють, мов зорі.
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
Підписатися на:
Дописи (Atom)