пʼятниця, 24 листопада 2017 р.

"Людської пам'яті мости" - під такою назвою відзначили у районній дитячій бібліотеці День пам'яті Голодомору


Хай світло від свічки у небо летить
Хоча б одну душу зігріє в цю мить
Щоб душа ця загублена спокій знайшла
І у вічність до Бога вона відійшла..
     Свіча мільйонів замордованих голодною смертю погасла в далекому 1933. Ми ж з вами можемо запалити свічку тільки для світлої пам’яті і, щоб зігрілися душі убієнних голодом та політичними репресіями.
     Третій тиждень листопада кожного року в нашій країні - поминальний по жертвах імперських насильств над українцями, в тому числі і Голодомору 1932-1933 рр. 25 листопада в день пам’яті кожен свідомий українець, запалить на підвіконні свою свічку пам’яті, щоб її бачили зорі – душі померлих.

     Досі не віриться, що в Україні – житниці всієї тодішньої радянської імперії раптово зник хліб і люди залишилися без зернини.  Як можна забути, що без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей? Ні, не забудемо! Пам’ятаймо, що зимою 1932-1933 р. помирало в Україні 17 чоловік на хв.., 25 тис. щодня. За 10 місяців Україна втратила майже чверть свого населення.
     Саме з цієї нагоди в районній дитячій бібліотеці провели годину пам’яті «Людської пам’яті мости». Оформили книжкову виставку-факти «Не маємо права забути». Захід розпочавсявідео-презентацією про Голодомор. Прозвучала молитва хлопчика. Ведучі заходу Бойчук З.С., Лазарюк Я.С. ознайомили присутніх з історичними фактами та спогадами про страшні, голодні роки на Україні.




Про штучний голодомор, як один із найжахливіших способів нищення народу, про цю страшну трагедію розповіла, а також презентувала відео-ролик «Україна пам’ятає» -  вчитель історії Сторожинецької гімназії Світлана Станіславівна Войцицька.


Присутні на заході учні 6 класу  Сторожинецької гімназії запалили свічки пам’яті  та вшанували хвилиною мовчання.


На закінчення прозвучала пісня «Свіча» О. Білозір.
  

середа, 15 листопада 2017 р.

День української мови у бібліотеці


Щороку вже впродовж 20 років від дати прийняття указу Президента України Леонідом Кучмою на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Нестора Літописця".
Тож з нагоди дня української писемності та мови Сторожинецька районна дитяча бібліотека провела Інформаційну годину "В тобі, моя рідна мова, жива міцність духу". Для ознайомлення із літературою даної тематики бібліотекарі оформили розгорнуту книжкову виставку "Українська мова: крізь терни тисячоліть". На захід до бібліотеки завітали учні 5 класу та класний керівник Олійник Орися Іванівна Сторожинецького районного ліцею. Присутні переглянули підготовлену відеопрезентацію "День Мови", "День української писемності" та слухали українські пісні про нашу рідну мову.





пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

Свято «Мандрівка козацьким краєм» відбулося до Дня козацтва у Сторожинецькій районній дитячій бібліотеці

Найкращі вояки – 
Запорізькі козаки !
І не буде переводу 
Українському народу
Доки із глибин сторіч.
Долина козацький клич !









     Нашу мандрівку – в історію давню і близьку, поєднали розповідь про славну Січ Запорозьку з тими піснями і думами, що їх складав народ про своїх героїв, своїх богатирів, цих, святих лицарів, захисників Батьківщини.
Козацтво – найяскравіший спалах в історії України.
     Протягом кількох століть – від кінця XV – до кінця XVIII - тривала на нашій землі доба, названа козацькою ерою. Як багато важила вона в історії України, свідчить той факт, що нас, українців, і сьогодні звуть у світі козацьким народом. Та й самі ми не втратили духовного зв’язку з лицарями-козаками.
     Скільки мужніх, сміливих воїнів і зараз захищають нашу рідну країну, стоять на сторожі нашої держави. Вони захищають нас у повітрі, на суші та у водних просторах.
     У наші часи захисником Батьківщини може бути не лише людина – богатир, а й звичайні юнаки та дівчата. Але вони обов’язково повинні бути освіченими, здоровими, сильними і сміливими. Для цього ще з дитинства треба дбати про здоров’я, гарно вчитися, любити фізкультуру і спорт.
Сьогодні козак - не той, хто одягнений у вишиванку й шаровари. 


     Козак - це передовсім воїн за духом, і воюватиме він тільки за честь і свободу. ШЛЯХЕТНІСТЬ, МУДРІСТЬ, ВІДВАГА – три основні прикмети козака: шляхетного не підкупиш, мудрого не обдуриш, мужнього не залякаєш!
Напередодні Дня українського козацтва, працівники районної дитячої бібліотеки підготували і провели свято: «Мандрівка козацьким краєм». В читальному залі була оформлена розгорнута книжкова виставка «Відлуння козацької слави». 

















     Під час заходу діти мали змогу переглянути відео-фільм: Історія України. Початок Січі. Запорізька Січ. , відео: Характерники ГоПак., перегляд відео-кліпу «Армія України»., прозвучали пісні «Гей, ви Козаченьки», «Пісня про козаків», «Гей , Соколи», «Козацькому роду – нема переводу» . На закінчення свята ведучі провели з дітьми цікаву історичну вікторину .
     На свято були запрошені учні 6-а класу Сторожинецької ЗОШ I-III ст. № 1 з класним керівником Світланою Іванівною.
Слава Україні ! Героям Слава!





вівторок, 19 вересня 2017 р.

Свято квітів «Квітковий вернісаж» у Сторожинецькій районній дитячій бібліотеці

                                               Свято квітів
                                  «Квітковий вернісаж»
Любов до квітів з давніх-давен властива всім народам. У Стародавньому Римі святкували свято троянд, в Туреччині - тюльпанів, у Німеччині - конвалії. Цими квітами прикрашали будинки, човни, коней, звучала музика, співали співаки, поети писали свої вірші на довгих смугах паперу і приколювали їх до квітучих кущів і дерев.
Наш народ теж дуже любить квіти. В українському народному мистецтві, в мереживах, тканинах, кераміці, розпису - скрізь використовувалися квіти. Оспівувалися вони і нашими композиторами, письменниками, поетами.
Квіти — вічні супутники нашого життя. Вони, як музика, створюють піднятий настрій, надихають на творчість. Вони на клумбах, на газонах, у кімнаті. Вони на  рушниках, скатертинах, серветках.
17 вересня  2017 року у читальному залі дитячої бібліотеки організували свято квітів: «Квітковий вернісаж». У рамках заходу відбувся конкурс на кращу квіткову композицію, підготовлена розгорнута книжкова виставка: «Шепчуть квіти ніжно пелюстками»,  бібліографічний огляд літератури «Мандри Країною квітів»  провела провідний бібліограф Лазарюк Я.С. Мандрівку до королівства квітів здійснила Бойчук З.С. - провідний бібліотекар, а юні учасники свята розповіли вірші, легенди про квіти.
Присутніх вразила виставка композицій з живих квітів у створенні яких використані: чорнобривці, жоржини, майори, айстри, троянди, півнячі гребінці, покровка та інші.

Діти із радістю та задоволенням брали участь у дійстві: відгадували загадки, слухали історії про походження квітів, мали можливість на великому екрані переглянути : фільм «Квіти нашої рідної Української землі», фото-перегляд «Чудеса природи», відео-перегляд «Я люблю у лузі квіти» . Щирі посмішки та блиск в очах були присутні на їх обличчях.
Найкращими визнано композиції:
«З любов’ю до України»- Горвасюк Ксенія -уч. 2 кл. та Горвасюк Софія – дошк.
« Трояндовий рай» - Горівчук Софія – уч. 6 кл.
«Осіння краса України» - Оболенцева Анастасія - дошк.
«Королева квітів» - Морараш Вероніка –  уч 7  кл.
«Букет онука для бабусі» - Оболенцев Максим – дошк.
«Квіти у казці» - Морараш Анна –  уч 2 кл.
« Барви осені» - Козмінський Денис – дошк.

Захід пройшов  у гарній святковій атмосфері, а переможці у конкурсі отримали подарунки.








четвер, 3 серпня 2017 р.

У книжок немає канікул: Сторожинецька дитяча бібліотека у таборі відпочинку х.Лунка смт Красноїльськ

Сторожинецька районна дитяча бібліотека продовжує радувати юних читачів у літніх дитячих таборах відпочинку. Саме тому, 28 липня  працівники районної дитячої бібліотеки зробили виїзд до табору в смт Красноїльськ х.Лунка. Із великим задоволенням зустріли Бібіліобус із новинками літератури та дитячої преси вихователі та юні читачі табору, в якому на них чекала оформлена книжкова виставка на тему «У книжок немає канікул» та вітання на прапорцях «Бібліотека вітає юних читачів». 
     Барвисті кольори та ілюстрації приваблюють увагу дітей найбільше. У світ казки поринули наймолодші читачі.

     Більше двох годин діти не відривалися від книжок, не виходячи з бібліотечного автобуса: читали книги, періодику, відгадували загадки, обмінювалися емоціями та запитаннями про те, звідки ми приїхали, що це за транспорт цікавий, де можна про нас прочитати в мережі Інтернет, де батьки можуть прочитати про цю подію, розповідали про себе. Та найбільшим бажанням дітей виявилося прокататися у Бібліобусі по табору. Тож на дитячому майданчику з дітьми бібліотекарі провели конкурси ерудитів, який складався з 6 етапів, де пролунали питання з історії, географії, математики та літератури. Також з метою випробування своїх знань читачі 8-12 років взяли участь у літературній грі «Гонка за лідером», який складався з 3 раундів по 7 запитань для двох команд. 
     Відгукнувшись на прохання дітей, найкращим подарунком за участь у конкурсах для дітей стала поїздка по табору на бібліотечному автобусі. Поїздка закінчилась на ноті позитиву.
Хочемо висловити подяку керівництву табору за теплу зустріч та радо приймемо запрошення на інші заїзди. Особливе вітання передаємо вихованцям Чернівецької та Хотинської школи-інтернат!













 
















субота, 22 липня 2017 р.

Дитяча бібліотека продовжує проводити ЛІТНІ ЧИТАННЯ: У книжок немає канікул

Щороку Сторожинецька районна дитяча бібліотека під час літніх канікул з'являється з дитячими новинками літератури та преси в місцях активного відпочинку читачів шкільного віку. На цьому тижні зупинкою став парк ім.Ю.Федьковича, біля фонтану, що вже є традиційним місцем зустрічі з читачами. Діти радо спілкуються з бібліотекарями, переглядають книжки, беруть участь у вікторинах, відгадують загадки, а також до цієї справи долучаються і дорослі. ))))